Kedilerde Tüy Dökmesi Nasıl Engellenir? Neden Döker?

Kediler Neden Tüy Döker?

Evimizin neşeleri kedilerimiz, B vitamini eksikliği yüzünden tüy dökebilirler.  Bizler için kedilerimiz evimizin bir çocuğu gibidir. Döktükleri tüyler bazı zaman için sorunumuz olabiliyor. Tüy dökmelerini engellemek için aşağıdaki sebepleri inceleyebilir çözüm bulabilirsiniz.

Mama Seçimi

Dostlarımıza verdiğimiz ev yemekleri onlar için çok zararlı olabilir.Ya da kalitesiz, markasız mama vermekte tüy dökmeye neden olabilir. Bu sebeple bilinen markalardan almalısınız. Bizim size tavsiyemiz

Kedilerimizde tüy dökme sorununa karşı Proplan Derma Plus mamasını kullanabilirsiniz

Yaş Mama

Yaş mamalar protein ve su ihtiyacı için iyi bir çözüm olabilir.Hafta da 1 ya da 2 kere kedinize mama verebilirsiniz.Tüy dökme problemine de çözüm olabilir.

B Vitamini Eksikliği

Bir başka kedilerin tüy dökme nedeni ise B vitamini eksikliğidir.B vitaminini dışarıdan takviye yaparak bu sorunu çözebilirsiniz.Ayrıca yukarıdaki proplan mama bu konuda da yardımcı oluyor.

Stresten Uzak Tutun

Dostlarımızı stresten uzak tutarak onların tüy dökme problemini çözmeye yardımcı olabilirsiniz.Kedilerimizin yaz ayında tüylerini kesmek onlar için büyük bir stres kaynağıdır.

Daha Fazlası

Kedilerimizin düzenli olarak taranmaması, pire ilacı kullanmamanız ya da deri hastalıkları gibi sorunlar tüy dökmesine sebep olabilir.

Bu yazımızda dostlarımızın tüy dökme sebeplerini ve çözümlerini sunduk.Bir başka blog yazımızda görüşmek üzere..